Programul complet al meciurilor de la Campionatul Mondial 2018

Din 14 iunie până în 15 iulie, Televiziunea Română transmite cea mai aşteptată întrecere sportivă a planetei. 

Iata grupele formate:

Grupa A
Rusia
Arabia Saudită
Egipt
Uruguay

Grupa B
Portugalia
Spania
Maroc
Iran

Grupa C
Franţa
Australia
Peru
Danemarca

Grupa D
Argentina
Islanda
Croaţia
Nigeria

Grupa E
Brazilia
Elveţia
Costa Rica
Serbia

Grupa F
Germania
Mexic
Suedia
Coreea de Sud

Grupa G
Belgia
Panama
Tunisia
Anglia

Grupa H
Polonia
Senegal
Columbia
Japonia

PROGRAMUL COMPLET AL MECIURILOR

Faza grupelor

14 iunie, ora 18:00 – Rusia – Arabia Saudită
15 iunie, ora 15:00 – Egipt – Uruguay
15 iunie, ora 18:00 – Maroc – Iran
15 iunie, ora 21:00 – Portugalia – Spania
16 iunie, ora 13:00 – Franţa – Australia
16 iunie, ora 16:00 – Argentina – Islanda
16 iunie, ora 19:00 – Peru – Danemarca
16 iunie, ora 22:00 – Croaţia – Nigeria
17 iunie, ora 15:00 – Costa Rica – Serbia
17 iunie, ora 18:00 – Germania – Mexic
17 iunie, ora 21:00 – Brazilia – Elveţia
18 iunie, ora 15:00 – Suedia – Coreea de Sud
18 iunie, ora 18:00 – Belgia – Panama
18 iunie, ora 21:00 – Tunisia – Anglia
19 iunie, ora 15:00 – Polonia – Senegal
19 iunie, ora 18:00 – Columbia – Japonia
19 iunie, ora 21:00 – Rusia – Egipt
20 iunie, ora 15:00 – Portugalia – Maroc
20 iunie, ora 18:00 – Uruguay – Arabia Saudită
20 iunie, ora 21:00 – Iran – Spania
21 iunie, ora 15:00 – Franţa – Peru
21 iunie, ora 18:00 – Danemarca – Australia
21 iunie, ora 21:00 – Argentina – Croaţia
22 iunie, ora 15:00 – Brazilia – Costa Rica
22 iunie, ora 18:00 – Nigeria – Islanda
22 iunie, ora 21:00 – Serbia – Elveţia
23 iunie, ora 15:00 – Belgia – Tunisia
23 iunie, ora 18:00 – Germania – Suedia
23 iunie, ora 21:00 – Coreea de Sud – Mexic
24 iunie, ora 15:00 – Anglia – Panama
24 iunie, ora 18:00 – Japonia – Senegal
24 iunie, ora 21:00 – Polonia – Columbia
25 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Rusia
25 iunie, ora 17:00 – Arabia Saudită – Egipt
25 iunie, ora 21:00 – Spania – Maroc
25 iunie, ora 21:00 – Iran – Portugalia
26 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Franţa
26 iunie, ora 17:00 – Australia – Peru
26 iunie, ora 21:00 – Islanda – Croaţia
26 iunie, ora 21:00 – Nigeria – Argentina
27 iunie, ora 17:00 – Mexic – Suedia
27 iunie, ora 17:00 – Coreea de Sud – Germania
27 iunie, ora 21:00 – Serbia – Brazilia
27 iunie, ora 21:00 – Elveţia – Costa Rica
28 iunie, ora 17:00 – Senegal – Columbia
28 iunie, ora 17:00 – Japonia – Polonia
28 iunie, ora 21:00 – Anglia – Belgia
28 iunie, ora 21:00 – Panama – Tunisia

Optimi de finală 
30 iunie, ora 17:00 – locul 1 grupa C – locul 2 grupa D
30 iunie, ora 21:00 – locul 1 grupa A – locul 2 grupa B
1 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa B – locul 2 grupa A
1 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa D – locul 2 grupa C
2 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa E – locul 2 grupa F
2 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa G – locul 2 grupa H
3 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa F – locul 2 grupa E
3 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa H – locul 2 grupa G

Sferturi de finală 
6 iulie, ora 17:00 – câştigătoarea meciului 1 din optimi – câştigătoarea meciului 2 din optimi
6 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 6 din optimi – câştigătoarea meciului 5 din optimi
7 iulie, ora 17:00 – câştigătoarea meciului 8 din optimi – câştigătoarea meciului 7 din optimi
7 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 3 din optimi – câştigătoarea meciului 4 din optimi

Semifinale 
10 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 2 din sferturi – câştigătoarea meciului 1 din sferturi
11 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 4 din sferturi – câştigătoarea meciului 3 din sferturi

Finala mică
14 iulie, ora 17:00 – echipa învinsă în semifinala 1 – echipa învinsă în semifinala 2

Finala 
15, iulie, ora 18:00 – câştigătoarea semifinalei 1 – câştigătoarea semifinalei 2

Sursa

0 raspunsuri

Lasă un răspuns

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lasă un răspuns